Palkintojenjako 2019

Vuoden kisailija 2019 Martti Wallenius
Treeniryhmän palkitut pm-mitalistit

 

PALKINTOJENJAKO 2019

 
   
Vuoden Kisailija  
Wallenius Martti  
   
Napero Tsempparit Tsempparit
Ayannubi Viktoria Rantapelkonen Elsi
Ketola Saku Kaitale Venla
Rantapere Jiri Aalto Leevi
   
Valmennusryhmän harjoittelupalkinnot
1) Nummi Neea88krt 
2) Nummi Netta88krt 
3) Rantapelkonen Inkeri69krt 
   
Vuoden Kehittyjät  
Nummi Netta  
Paasikas Niina  
   
   

Juoksulajit palkitut 2019

   
  Tytöt 1v
  1) Venno Elli
Pojat 2v  
1) Putkonen Onni  
   
Pojat 3v Tytöt 3v
1) Mäkitalo Joonas 1) De Silva Miisa
2) Perälä Eero 2) Majuri Jenny-Inkeri
3) Ayannubi Leo 3) Viitala Venla
Op) Laksi Eemil  
Op) Tuominen Otto  
Op) Koski Lauri  
   
Pojat 4v Tytöt 4v
1) Rantapere Jare 1) Kiviniemi Amanda
2) Reiman Roni 2) Torkki Milja-Maija
3) Pasanen Akseli 3) Aalto Laura
  Op) Venno Anna
  Op) Rosvall Maija
   
Pojat 5v Tytöt 5v
1) Rantapelkonen Kalle 1) Ayannubi Viktoria
2) Pietilä Nooa 2) Puputti Iiris
3) Ketonen Veeti 3) Lammela Anni
Op) Myllykoski Väinö Op) Perälä Essi
Op) Peker Hazar Op) De Silva Tiia
Op) Majuri Roope  
   
Pojat 6v Tytöt 6v
1) Sainio Väinö 1) Tuominen Aada
2) Rantapere Jiri 2) Kiviniemi Sofia
3) Ketola Saku 3) Heino Jade
Op) Rosvall Tuukka Op) Kaupinsalo Vilma
   
Pojat 7v Tytöt 7v
1) Lammela Aapo 1) Lehtinen Iina
2) Paasikas Ilmari 2) Matikka Ronja
3) Heino Jussi 3) Olin Kerttu
Op) Aalto Leevi Op) Rantapelkonen Elsi
Op) Ketonen Kristian  
   
Pojat 8v Tytöt 8v
1) Saari Veikka 1) Seppälä Sofianna
2) Puputti Lassi 2) Marimo Silja
3) Lansi Eino 3) Lehtonen Vilma
  Op) Laksi Aada
  Op) Kaitale Venla
  Op) Kaupinsalo Venla
  Op) Ketola Helmi
  Op) Sainio Aada
   
Pojat 9v Tytöt 9v
1) Nummi Jami 1) Paasikas Niina
2) Majuri Rasmus  
3) Mäkitalo Jesse  
   
Pojat 10v Tytöt 10v
1) Kaupinsalo Lukas 1) Lansi Helmi
2) Hesso Leevi 2) Wallenius Maija
3) Puputti Arttu 3) Heino Jasmin
   
Pojat 11v Tytöt 11v
1) Saari Konsta 1) Nummi Netta
2) Nurmi Otto 2) Saari Venla
3)Haapaniemi Kuisma 3) Lehtola Aani
  Op) Perttu Alina
  Op) Majuri Janni
   
Pojat 12v Tytöt 12v
1) Wallenius Martti 1) Rantapelkonen Inkeri
2) Hesso Veikko 2) Salonen Jadessa
   
  Tytöt 13v
  1) Nummi Neea
   
   

Kenttälajien palkitut 2019

   
Pojat 1v Tytöt 1v
1) De Silva Hugo 1) Venno Elli
2) Peker Bulut Eymen  
   
Pojat 2v  
1) Putkonen Onni  
   
Pojat 3v Tytöt 3v
1) Mäkitalo Joonas 1) De Silva Miisa
2) Perälä Eero 2) Viitala Venla
3) Ayannubi Leo 3) Reina-Mäkilä Lilja
   
Pojat 4v Tytöt 4v
1) Rantapere Jare 1) Kiviniemi Amanda
2) Reiman Roni 2) Torkki Milja-Maija
3) Pasanen Akseli 3) Venno Anna
   
Pojat 5v Tytöt 5v
1) Rantapelkonen Kalle 1) Ayannubi Viktoria
2) Ketonen Veeti 2) De Silva Tiia
3) Majuri Roope 3) Lammela Anni
   
Pojat 6v Tytöt 6v
1) Sainio Väinö 1) Tuominen Aada
2) Ketola Saku 2) Heino Jade
3) Rantapere Jiri 3) Kiviniemi Sofia
   
Pojat 7v Tytöt 7v
1) Paasikas Ilmari 1) Matikka Ronja
2) Lammela Aapo 2) Lehtinen Iina
3) Heino Jussi 3) Rantapelkonen Elsi
   
Pojat 8v Tytöt 8v
1) Saari Veikka 1) Marimo Silja
2) Puputti Lassi 2) Seppälä Sofianna
3) Lansi Eino 3) Lehtonen Vilma
   
Pojat 9v Tytöt 9v
1) Nummi Jami 1) Paasikas Niina
2) Majuri Rasmus  
3) Mäkitalo Jesse  
   
Pojat 10v Tytöt 10v
1) Kaupinsalo Lukas 1) Lansi Helmi
2) Hesso Leevi 2) Wallenius Maija
3) Puputti Arttu 3) Marimo Nelli
   
Pojat 11v Tytöt 11v
1) Saari Konsta 1) Nummi Netta
2) Haapaniemi Kuisma 2) Saari Venla
3) Nurmi Otto 3) Pelkonen Jenna
   
Pojat 12v Tytöt 12v
1) Wallenius Martti 1) Rantapelkonen Inkeri
2) Hesso Veikko 2) Mutta Iisa
  3) Salonen Jadessa
   
  Tytöt 13v
  1) Nummi Neea
   
  Tytöt 14v
  1) Poikonen Ronja
   
   

Maastojuoksu palkitut 2019

   
Pojat 3v  Tytöt 3v
1) Ayannubi Leo 1) Viitala Venla
2) Perälä Eero 2) Lahtinen Alice
3) Mäkitalo Joonas  
Op) Koivula Kaapo  
Op) Niemi Reino  
Op) Suominen Viljo  
   
Pojat 4v Tytöt 4v
1) Rantapere Jare 1) Torkki Milja-Maija
  2) Venno Anna
  3) Rosvall Maija
  Op) Aalto Laura
   
Pojat 5v Tytöt 5v
1) Rantapelkonen Kalle 1) Ayannubi Viktoria
2) Pietilä Nooa 2) Perälä Essi
3) Ketonen Veeti  
Op) Koivula Peeti  
   
Pojat 6v Tytöt 6v
1) Rantapere Jiri 1) Kaupinsalo Vilma
2) Rosvall Tuukka 2) Myllykoski Helmi
3) Ketola Saku  
   
Pojat 7v Tytöt 7v
1) Paasikas Ilmari 1) Olin Kerttu
2) Aalto Leevi 2) Matikka Ronja
3) ketonen Kristian  
Pojat 8v Tytöt 8v
1) Saari Veikka 1) Ketola Helmi
  2) Sainio Aada
  3) Kaitale Venla
   
Pojat 9v Tytöt 9v
1) Mäkitalo Jesse 1) Paasikas Niina
   
Pojat 10v Tytöt 10v
1) Hesso Leevi 1) Wallenius Maija
   
Pojat 11v Tytöt 11v
1) Saari Konsta 1) saari Venla
2) Nurmi Otto 2) Perttu Alina
3) Kivero jami  
   
Pojat 12v Tytöt 12v
1) Hesso Veikko 1) Rantapelkonen Inkeri
2) Wallenius Martti  
   
  Tytöt 16v
  1) Poikonen Venla